niedziela, 3 września 2017

Szykujcie górę monet- Zapowiedzi wrzesień 2017

Heloł. Zawitał do nas wrzesień, co oznacza powrót do szkoły i mnóstwo premier wydawniczych. Dzisiaj przedstawię wam te według mnie najciekawsze, dlatego przygotujcie kartkę i długopis, bo będzie tego sporo :)LUDZIE NA DRZEWACH- HANYA YANAGIHARA

"Małe życie" stało się światową sensacją literacką. Debiutancka powieść Hanyi Yanagihary zachwyca nie mniej.

Amerykański lekarz na wyprawie w niezbadane rejony Pacyfiku dokonuje odkrycia, które odmieni jego życie i cały świat nauki. Niepokojąca, trzymająca w napięciu i tragiczna w wymowie opowieść o zderzeniu odmiennych kultur, stawiająca pytania o granicę między dobrem i złem, altruizmem i egoizmem.

Przejmujący debiut Yanagihary jest też próbą rozstrzygnięcia odwiecznego dylematu: czy wielkie umysły mają prawo do życia poza moralnymi normami?


Wydawnictwo: W.A.B
Liczna stron: 576
Data premiery: 13 września 2017


OSKARŻENIE- REMIGIUSZ MRÓZ

Od serii brutalnych morderstw pod Warszawą minęły cztery lata. Sprawcę ujęto, skazano, a potem osadzono w więzieniu. Dowody wskazujące na dawną legendę „Solidarności” były nie do podważenia. Mimo to pewnego dnia mecenas Joanna Chyłka otrzymuje list od żony skazańca, w którym kobieta twierdzi, że odkryła nowe dowody na niewinność męża. Prawniczka przypuszcza, że to jedna z wielu spraw, którym nie warto poświęcać uwagi… Przynajmniej do czasu, aż kobieta ginie, a materiał DNA jednej z ofiar zabójcy zostaje odnaleziony w innym miejscu przestępstwa. W dodatku wszystko wydaje się w jakiś sposób związane z Kordianem Oryńskim…

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Liczba stron: 564
Seria: Joanna Chyłka (6 tom)
Data premiery: 27 września 2017


ZAŚLEPIENIE- AGA LESIEWICZ 

Znasz to uczucie. Twoje życie jest na właściwym torze i wszystko idzie zgodnie z planem. A potem nieoczekiwanie wydarza się coś, co wywraca twój świat do góry nogami. Takie rzeczy mogą przydarzyć się każdemu, ale w przypadku Kristin Ryder sytuacja przybiera znacznie gorszy obrót…

Kristin jest dobrze zapowiadającą się fotograficzką. Mieszka w modnym lofcie w londyńskiej dzielnicy Hoxton wraz ze swoim chłopakiem Antonem, twórcą street artu. Kiedy Kristin zaczyna otrzymywać anonimowe e-maile, przestaje czuć się bezpiecznie. Niepokojące załączniki wskazują na to, że nadawca zna doskonale wiele faktów z przeszłości Kristin. Wkrótce jej życie wymyka się spod kontroli.

Komu może zaufać? Czy zdoła odkryć tożsamość tajemniczego nadawcy, zanim będzie za późno?
Zaślepienie, zapierająca dech w piersiach powieść Agi Lesiewicz, będzie trzymała cię w napięciu aż do ostatniego trzasku migawki.

Klaustrofobiczna atmosfera grozy narasta w ekspresowym tempie. Tu nie można zaufać nikomu! Nie odłożysz tej porywającej książki aż do ostatniej strony, a dźwięk nowego e-maila już zawsze będzie wywoływał dreszcz niepokoju – KATARZYNA PUZYŃSKA

Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: ?
Data premiery: 27 września 2017


BRACIA SLATER. DOMINIC- L.A CASEY

Pierwszy tom jednej z najbardziej wyczekiwanych na polskim rynku serii erotycznych, która podbiła serca czytelniczek na całym świecie.

Jeśli nie tolerujesz dominujących i zaborczych mężczyzn, Dominic NIE jest dla ciebie. Jeśli nie lubisz pewnych siebie kobiet, które są zimnymi sukami, Dominic NIE jest dla ciebie. Jeśli nie lubisz postaci, które nie potrafią utrzymać nerwów na wodzy, Dominic NIE jest dla ciebie. Przede wszystkim, jeśli nie lubisz postaci, które DUŻO PRZEKLINAJĄ i bez cenzury mówią, to, co myślą Dominic NAPRAWDĘ NIE jest dla ciebie.

Bronagh Murphy wie, czym jest ból po stracie. Kiedy była mała, jej rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Od tej pory trzyma innych na dystans. Ma już dość cierpienia. Wychodzi z prostego założenia – jeśli nie będzie rozmawiać z ludźmi ani wdawać się z nimi w relacje, zostawią ją w spokoju. Właśnie tego chce.

Kiedy spotyka Dominica Slatera zupełnie niechcący robi dokładnie to, co najbardziej go pociąga. Uparcie go ignoruje. Dominic jest zdezorientowany – zazwyczaj wszyscy skupiają na nim uwagę. A już na pewno WSZYSTKIE. Wszystkie z wyjątkiem pięknej, ale zimnej brunetki.

To wystarczy, żeby Dominic jej zapragnął. A jedynym sposobem na zaspokojenie pragnień, jaki Dominic zna jest siła.

Dominic zdobywa to, czego pragnie.
Wydawnictwo: Kobiece
Liczba stron:?
Seria: Bracia Slater
Data wydania: 22 września 2017


BRACIA SLATER. BRONAGH- L.A. CASEY

Pasjonujące dopełnienie pierwszej części z najgorętszej serii o braciach Slater!
Bronagh Murphy w ciągu ostatnich lat przeszła wiele, zatem kiedy zbliżają się jej dwudzieste pierwsze urodziny, jedyne, o czym marzy, to relaks z rodziną. Na spokojnie.
Jej chłopak, Dominic Slater, nie zna pojęcia „na spokojnie”. Mówiąc szczerze, nigdy nie znał i nie zamierza poznać. Adrenalina to jego narkotyk. Wymyśla doskonały plan – jednocześnie romantyczny i ekscytujący. Jednak jego wersja słowa „ekscytujący” bardzo różni się od tej znanej przez Bronagh. Wkrótce się dowie, jak bardzo.
Kiedy sprawy przyjmą niekorzystny obrót, a Dominic znowu będzie walczyć o swoją dziewczynę, Bronagh stanie w obliczu bardzo trudnej decyzji. Trwać u boku swojego gorącego faceta albo odejść i nigdy nie oglądać się za siebie.
Bronagh zatrzymuje to, co kocha.
Wydawnictwo: Kobiece
Liczba stron:?
Seria: Bracia Slater
Data wydania: 22 września 2017


OSTATNIA PRAWDZIWA LOVE STORY- BRENDA KIELY

Pewnej upalnej, lipcowej nocy Hendrix i Corrina postanawiają zaryzykować wszystko. Kradną samochód, wyciągają Dziadka z apartamentów dla seniorów, na tylną kanapę ładują psa i wyruszają w podróż z Los Angeles do Nowego Jorku. Ścigani przez rodziców, lekarzy, a także policję, Hendrix i Corrina mogą się przekonać na własną rękę, czy Dziadek ma rację – to jest, czy jedynymi historiami zdolnymi przetrwać są historie miłosne.

Wydawnictwo: Młody Book
Liczba stron: 320
Data wydania: 13 września 2017 


PODTRZYMUJĄC WSZECHŚWIAT- JENNIFER NIVEN

Przejmująca historia o znajdowaniu osoby, która widzi cię takim, jakim jesteś naprawdę.


Wszystkim się wydaje, że dobrze znają Libby,dziewczynę kiedyś zwaną „najgrubszą nastolatką w Ameryce”. Nikt jednak nie zadaje sobie trudu, żeby dojrzeć cokolwiek poza jej wagą, poznać ją tak naprawdę. Po śmierci mamy Libby zajadała się w czterech ścianach swojego domu w towarzystwie załamanego ojca i własnego smutku. Teraz dziewczyna wraca do szkoły, jest gotowa na nowych przyjaciół, miłość, na wszystko, co życie ma jej do zaoferowania.

Wszystkim się wydaje, że dobrze znają Jacka.Owszem, to popularny i lubiany uczeń, ale i osoba, która nauczyła się nie rzucać w oczy. Nikt nie zna wielkiego sekretu Jacka: chłopak nie rozpoznaje twarzy, nawet rodzeni bracia wyglądają dla niego jak obcy ludzie. Jack potrafi zaprojektować i zbudować niemal wszystko, ale nie jest w stanie zrozumieć, jak działają trybiki jego własnego mózgu.
Aż w końcu Jack spotyka Libby. Połączeni okrutną licealną zabawą lądują na szkolnej terapii. Oboje są wściekli, ale wściekłość powoli przeradza się w zaskoczenie. Odkrywają, że im więcej czasu spędzają ze sobą, tym mniej samotni się czują.

Wydawnictwo: Bukowy las
Liczba stron: 408
Seria: Myślnik
Data wydania: 27 września 2017


LISTY DO UTRACONEJ-  BRIGID KEMMERER

Przypadek czy przeznaczenie? Ten list mógł przecież znaleźć każdy…

Declan Murphy to „typ spod ciemnej gwiazdy“. W szkole boją się go nawet nauczyciele. Zbuntowany siedemnastolatek odbywa na cmentarzu obowiązkową pracę na cele społeczne. Pewnego dnia na jednym z grobów znajduje list. Zaintrygowany czyta go i postanawia odpowiedzieć. Gdy Juliet Young odkrywa, że ktoś naruszył jej prywatność i przeczytał list do zmarłej przed niecałym rokiem matki, jest zdruzgotana. Matka Juliet pracowała jako fotoreporterka w różnych miejscach na świecie, dlatego często porozumiewała się z córką poprzez listy. Pokonując złość, odpisuje na wiadomość nieznajomego. Z czasem między Juliet i Declan rodzi się miedzy nimi nić porozumienia.

Wydawnictwo: YA!
Liczba stron: 400
Data premiery: 27 września 2017


NIBYNOC- JAY KRISTOFF

W świecie, gdzie trzy słońca prawie nigdy nie zachodzą, początkująca morderczyni wstępuje do szkoły dla zabójców, planując zemstę na osobistościach, które zniszczyły jej rodzinę.

Córka powieszonego zdrajcy, Mia Corvere, ledwie uchodzi z życiem po nieudanej rebelii jej ojca. Samotna i pozbawiona przyjaciół ukrywa się w mieście wzniesionym z kości martwego boga. Ścigają ją senat i dawni towarzysze jej ojca. Jednakże jej dar rozmawiania z cieniami doprowadza ją do drzwi emerytowanego zabójcy i otwiera przed nią przyszłość, jakiej nigdy sobie nie wyobrażała.

Szesnastoletnia Mia zgłębia teraz tajniki fachu u najbardziej niebezpiecznych zabójców w całej Republice – w Czerwonym Kościele. W salach Kościoła czeka ją wiele zdrad i prób, a porażka oznacza śmierć. Jeśli jednak przetrwa inicjację, zostanie przyjęta w poczet wybrańców Pani od Błogosławionego Morderstwa i znajdzie się o krok bliżej tego, czego naprawdę pragnie.

Wydawnictwo: MAG
Liczba stron: 608
Seria: Nibynoc ( tom 1) 
Data premiery: 13 września 2017


MŁODY ŚWIAT- CHRIS WEITZ

Witaj w Nowym Jorku – mieście rządzonym przez nastolatków.

Tajemnicza epidemia zmiotła z powierzchni Ziemi dorosłych i dzieci, oszczędzając jedynie nastolatków. By przetrwać w chylącym się ku upadkowi świecie, młodzi łączą się w plemiona. Jefferson, mimowolny przywódca grupy zamieszkującej okolice Placu Waszyngtona, oraz Donna – obiekt jego skrywanej miłości – każdego dnia stawiają czoła niebezpieczeństwom postapokaliptycznego chaosu, świadomi, że ich dni są policzone.
Gdy jeden ze współplemieńców wpada na trop lekarstwa, które pozwoli im się wymknąć nieuchronnej śmierci, pięcioro nastolatków wyrusza na ryzykowną ekspedycję. W drodze do celu będą musieli pokonać terytoria opanowane przez gangi, fanatyków i bojówki; ich wędrówkę będą znaczyły wymiany ognia, ucieczki, cierpienie i śmierć. Czy młodym bohaterom uda się ocalić wymierającą populację? Jakie mroczne zakamarki ludzkiej psychiki odkryją podczas tej ryzykownej eskapady?

Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 360
Data premiery: 27 września 2017

Która z zaprezentowanych przeze mnie książek najbardziej Was interesuje? Na jaką premierę wyjątkowo czekacie? 

Udostępnij

34 komentarze :


 1. Dużo ciekawych pozycji, mnie jednak nic na tyle mocno nie przekonało, żebym od razu podbiegła kupować ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. To raczej nie dla mnie książki. Ja czekam na inne pozycje :)
  Pozdrawiam, Dominika z Zaczytana D

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa tych książek. Słyszałam, że to może być BUM wrześniowy. Zobaczymy jak czytelnicy to odbiorą :) Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekawa książki "Nibynoc", ale nie wiem czy będę ją w stanie kupić w tym miesiącu, pewnie jeszcze trochę poczeka.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Tori Czyta

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki L.A CASEY to zdecydowanie moja bajka :D

  Pozdrawiam, Magda
  https://booksbymags.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Zainteresowało mnie "Podtrzymując wszechświat", oprócz tego czekam na nową książkę J. Małeckiego. I mam ochotę powiedzieć "znowu Mróz" - ten człowiek pisze tak dużo, wszędzie go pełno, a ja już mam dosyć tego nazwiska :/

  Pozdrawiam,
  jakaczuszka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Najbardziej przekonują mnie "Listy do utraconej" :) Fakt, że jesień będzie wyjątkowa pod względem premier <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Chciałam coś przeczytać od Remigiusza Mroza, jednak na razie leży to daleko na mojej liście :) Mam nadzieję, że uda Ci się przeczytać wszystkie te pozycje :) Ja czekam na Martę Obuch - "Metoda na wnuczka" oraz "Najlepszy powód, by żyć". Pozdrawiam,
  Bookomaniaczka :*

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę omijać takie posty z daleka 😂 😂 😂

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak zawsze, gdy nadchodzi nauka wydawana jest masa świetnych książek! Oj będzie co czytań tej jesieni! :)

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2017/09/ostrzezdrajcy-recenzja.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Powinnam omijać takie posty z daleka 😂 😂 😂

  OdpowiedzUsuń
 12. Czekałam na 2 z tych książek :D ale chyba znalazłam coś nowego dla siebie ♥
  Pozdrawiam i zapraszam
  Zaczytana

  OdpowiedzUsuń
 13. Oskarżenie to obowiązkowy zakup we wrześniu, tak samo jak Władca cieni, który jednak nie pojawił się w twoim poście. Na razie planuję zakupić tylko te dwie, ale pewnie w ciągu miesiąca zwrócę uwagę jeszcze na inne tytuły.:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Powieść Hanyi Yanagihary muszę mieć - jeszcze nie wiem jak, bo zbankrutowałam w sierpniu, ale ,,Małe życie'' tak bardzo mi się spodobało, że teraz będę szukać sposobu, żeby jakoś przygarnąć również ,,Ludzi na drzewach''. Pozdrawiam, Wielopasja

  OdpowiedzUsuń
 15. Mnie najbardziej ciekawi powieść Yanagihary, ze względu na to, że jestem właśnie w trakcie lektury ,, Małego życia" i naprawdę bardzo, ale to bardzo mi się podoba! Liczę więc, że w tym przypadku będzie podobnie, a może nawet i lepiej!

  OdpowiedzUsuń
 16. Ah ten Remigiusz! Co rusz to nowa książka!
  Ja akurat bede miała możliwość przeczytania Zaślepienia przedpremierowo (niestety Nowy świat musiałam odrzucić, nie wyrobiłabym sie). I ciekawa jestem Podtrzymując wszechświat☺️
  Pozdrawiam, Dominika z bloga ohbookishme.

  OdpowiedzUsuń
 17. Hmmm coś czuję, że chyba zainteresuję się "Zaślepieniem", bo brzmi naprawdę interesująco 🍂

  Pozdrawiam
  shevvolfxczyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. "Braci Slater" będę czytać :D Ciekawa jestem co to będzie, bo na razie odpoczywam od erotyków :) Reszty książek nie znam, ale historia o porwanym dziadku może być niezła, a do tego wzruszająca. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 19. Jak mnóstwo ciekawych nowości, jednak na żadną z wymienionych jakoś nie poluję i żadna mnie jakoś bardzo nie urzekła. Świetny post. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Góra monet nie wystarczy ;) Czekam na "Nibynoc", "Listy do utraconej", "Podtrzymując wszechświat" i wiele innych, których nie wymieniłaś, jak "Kosiarzy", "Drogie życie", Niksy" czy "Daleką drogę do małej, gniewnej planety". Na samą myśl jestem chora, bo kiedy znajdę na to wszystko czas?
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Już się nie mogę doczekać premiery powieści "Podtrzymując wszechświat" Jennifer Niven. Bardzo podobała mi się jej poprzednia książka i mam nadzieję, że ta będzie równie dobra lub nawet lepsza♡

  OdpowiedzUsuń
 22. Kiedyś pewnie dotrę do najnowszej książki Mroza, ale póki co jestem na samym początku serii :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Wiadomo każdy czeka na Mroza, jednak ja mam jeszcze do nadrobienia 3części z serii o Chyłce. Oskarżenie będzie musiało poczekać 😀 ale zaciekawiła mnie również książka "Ostatnia prawdziwa love story". To może być naprawdę coś fajnego!

  Pozdrawiam
  Bookwormpl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Już się nie mogę doczekać aż wydam wszystkie pieniądze na połowę książek z twojej listy XD

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 25. "Ostatnia prawdziwa love story" bardzo mnie zaciekawiła swoim opisem *.* Na pewno przeczytam!
  Pozdrawiam
  https://emi-lovebooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 26. Muszę przeczytać Młody świat - uwielbiam książki w tym klimacie i może znów będzie okazja, by przywdziać maskę! :D Ja czekam jeszcze na Głód Mastertona.

  Pozdrawiam Iza
  Niech książki będą z Tobą!

  OdpowiedzUsuń
 27. Najbardziej ciekawi mnie "Dominic", widzę w tym ogromny potencjał i ciekawa jestem, jak to się potoczy ^^ Do tego "Listy do utraconej" aż błagają by ją przeczytać :D I oczywiście "Młody świat" bo brzmi naprawdę ciekawie a uwielbiam takie klimaty! Pozdrawiam Książkowa Dusza

  OdpowiedzUsuń
 28. Zauważyłam, że jesteś kolejną osobą, która zwraca uwagę w zapowiedziach na L.A. CASEY oraz Remigiusza Mroza, a ja nie czytałam nic ich autorstwa. Polecasz coś na początek? Mam wrażenie, że wydają tak dużo, że trochę mnie to przytłacza ;)

  OdpowiedzUsuń
 29. Książki wydawnictwa Kobiecego to coś cudownego! <3 Tyle świetnych nowości mają w zapowiedziach, że nie wiem kiedy ja znajdę na nie czas O.O A poza tym bardzo interesuje mnie też Listy do utraconej :D

  OdpowiedzUsuń
 30. Zdecydowanie czekam na Mroza!

  Pozdrawiam,
  https://mareandbook.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 31. Jestem bardzo ciekawa "Podtrzymując wszechświat" i jako Mrozoholiczka, cieszę się z kolejnej książki spod pióra mistrza, mimo iż jeszcze nie czytałam akurat tej serii :D
  Pozdrawiam, https://smallbigshelter.blogspot.com/ <3

  OdpowiedzUsuń
 32. Listy do utraconej i Zaślepiona bardzo mnie zaciekawiły. Wydają się trafiać idealnie w moje gusta literackie, przynajmniej w tym momencie :D
  Nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Ja czekam na drugi tom mrocznych intryg czyli kontynuacji Pani noc - Cassandry Clare.
  Pozdrawiam, Tiggerss
  http://tiggerssreads.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 34. Większość książek bardzo kusi :D

  OdpowiedzUsuń

Designed by Blokotek. All rights reserved.