środa, 12 lutego 2020

Siedmiu mężów Evelyn Hugo- Taylor Jenkins Reid


Evelyn Hugo jest ikoną kina, zdobywczynią Oskara i niezapomnianą seks bombą. Przez wiele lat była na językach również z powodu swoich aż siedmiu małżeństw. W końcu Evelyn decyduje się odpowiedzieć swoją prawdziwą historię Monique, która ma spisać jej biografię. Jak wiele tajemnic tajemnic Hugo skrywała w ciągu życia?

Autor: Taylor Jenkins Reid
 Tytuł oryginalny"The Seven Husband of Evelyn Hugo"
Gatunek: Powieść obyczajowa
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Tłumaczenie: Agnieszka Kalus
Liczba stron: 536
Rok wydania: 2019 
Kiedy dostajesz możliwość zmiany swojego życia, bądź na nią gotowa. Świat niczego nie daje, musisz sama po to sięgnąć.
"Siedmiu mężów Evelyn Hugo" to powieść o której jest niezwykle głośno zarówno w Polsce jak i zagranicą. Tuż po premierze książka ta otaczała mnie zewsząd na instagramie. Po tak wielu pozytywnych opiniach nie mogłam oprzeć się przeczytaniu tej książki.

I ja zakochałam się w historii Evelyn. Klimat Hollywood lat 60, gdzie dla wszystkich liczy się jedynie osiągnięcie kariery. W tym świecie nikt nie ma skrupułów i zrobi wszystko, żeby być na językach. Bardzo podobało mi się, że autorka pokazała jak wiele trzeba poświęcić, aby osiągnąć sukces. Ciało staje się towarem, a my sztucznym tworem stworzonym, aby zachwycać i szokować.

Evelyn Hugo to postać która wzbudza w czytelniku ambiwalentne emocje. W jednych momentach się ją uwielbia, a w drugich nienawidzi.  Wiele jej decyzji było niemoralnych, bohaterka często nie liczyła się z innymi byle osiągnąć swój cel. Jednak w tym wszystkim można jej współczuć, bo w gruncie rzeczy jest to bohaterka tragiczna, która pogubiła się w życiu i nie wiedziała co jest w nim tak na prawdę ważne. Ciężkie dzieciństwo zdecydowanie odbiło piętno na jej późniejszym życiu. Hugo nie można odmówić tego, że jest postacią niezwykle prawdziwą, taką która popełnia mnóstwo błędów. Właśnie dzięki temu powieść te staje się niezwykle prawdziwa, czujemy, że ta historia mogła się wydarzyć naprawdę.

Debiutancka powieść Taylor Jenkins Reid niesie za sobą bardzo silne przesłanie, porusza ważne społecznie tematy. Autorka robi to z wielką lekkością, książkę czyta się bardzo szybko. W książce teraźniejszość przeplata się ze sobą, a także historia Monique i Evelyn również ma punkt wspólny.
Ludziom wydaje się, że intymność dotyczy wyłącznie strefy seksu.
Intymność to mówienie prawdy.
Kiedy uświadamiasz sobie, że możesz powiedzieć komuś prawdę, kiedy możesz się przed tą osobą otworzyć, kiedy stajesz przed nią nago, a ona mówi: "Jesteś ze mną bezpieczna". To właśnie jest intymność.
"Siedmiu mężów Evelyn Hugo" przenosi nas w niesamowity świat reflektorów, gdzie kino właśnie osiąga swój szczyt. Autorka przedstawia świat, o którym większość z nas kiedyś marzyła, ale pokazuje, że nie jest on tak cudowny jakby mogło się nam wydawać. Jenkins Reid stworzyła niesamowitą historię, o nieprzeciętnej kobiecie. Książka ta hipnotyzuje, wprowadza nas w świat lat 60 i 70, pokazuje jak ciężkie wtedy było życie mniejszości. Jednak najważniejszym aspektem tej powieści, nie jest świat reflektorów jednak namiętna miłość, która w tamtym czasach nie mogła zostać narażona na wystawienie na światło dzienne. I pamiętajcie. Niektóre rzeczy nie są tak oczywiste jak nam się wydaje, a ludzie mają mnóstwo tajemnic.

Ocena:
10/10
Udostępnij

8 komentarzy :

 1. Kulisy życia sławnych to ciekawy temat i z pewnością warto przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam podobnie z tym tytułem. Okładka atakowala mnie zewsząd swym urokiem. Muszę się w końcu skusić i zdobyć te książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam na liście do przeczytania tę pozycję, ale coś nie mogę sie zabrać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jedna z lepszych książek jakie miałam okazję czytać w 2019 roku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka która już od jakiegoś czasu na mnie czeka. nie wiem kiedy w końcu uda mi się ją przeczytać, a po Twojej recenzji jeszcze mocniej nabrałam na nią ochoty.

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam sporo dobrego o tej książce i jest już na mojej liście do czytania. Po tej recenzji chyba przesunę ją wyżej ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z zainteresowaniem sięgnę po książkę, lubię zanurzać się w biografiach, zawsze skłaniają do ciekawych przemyśleń i spojrzenia na własne życie. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja natomiast po raz pierwszy spotykam się z tą książką i czuję się nią zaintrygowana. W końcu jakaś dobra książka o świecie kinowym, bo do tej pory trafiłam na same banalne literackie romanse osadzone w tym świecie ;)

  OdpowiedzUsuń

Designed by Blokotek. All rights reserved.